5-Malzeme Patates ve Mısır Çorbası


5-Malzeme Patates ve Mısır Çorbası

5 bileşenli tariflerden oluşan koleksiyonumuza bir başka ek, bu inanılmaz derecede kolay, kremalı mısır çorbası tarifi, harika zenginliğini ve derinliğini domuz pastırması yağı olan güç santralinden alıyor!

Şimdiye kadarki En Hızlı, En Kolay Mısır Çorbası.

Tüm gün ve gece boyunca kaynayan ve kilometrelerce uzunluğunda bir malzeme listesi içeren %100 çiziksiz çorba tencereleri için bir zaman ve yer var. Ancak, bu zaman ve yer kesinlikle yoğun bir hafta içi akşamı DEĞİLDİR ve yoğun hafta içi günlerde bize ayrılan zamanın olmamasına rağmen, yine de masaya akşam yemeği yememizin beklendiği ortaya çıktı. Böyle gecelerde hıza ihtiyacımız var. Ama yine de lezzetli istiyoruz! Çok şükür böyle tarifler var. Beş malzeme, 20 dakika. Biraz domuz pastırması kızartın, birkaç kutu açın. Biraz patates kaynatın. Hızlı bir püre ve ta da! Kremalı, zengin patates ve mısır çorbası, bazı aç karınları doldurmaya hazır.

Bu Kolay Mısır Çorbası Tarifini Yapmak İçin İhtiyacınız Olan Her Şey.

Dumanlı ve zengin pastırma yağı, her harika çorba tarifinin anahtarıdır ve hızlı, kısayollarla dolu mısır çorbası tarifimiz, pastırma yağının eklenmesi sayesinde, parçalarının toplamından daha fazladır. Sadece lezzet katmaz – bunu sürüler halinde eklemesine rağmen. Render edilmiş domuz pastırması yağı, başka hiçbir şeyin getiremeyeceği benzersiz bir zenginlik ve ağırlık katar ve bitmiş çorbanın kremsi olmasına katkıda bulunur. Bu, atlamayın demenin gerçekten uzun soluklu bir yolu! Pastırma vazgeçilmezdir. Sadece 5 bileşen olduğunda, herhangi bir takas denemeyin. İşte bu süper kolay patates ve mısır çorbası yapmak için ihtiyacınız olacak:

Domuz pastırması

 • Tavuk stoğu
 • Konserve kremalı mısır
 • Sarı patates
 • Yeşil soğanlar

Onu Sevdiğini Biliyorsun, Ama Yine de “Chowder” Tam Olarak Nedir?

Bu eski mutfak kelimelerinin çoğunda olduğu gibi, “çorba”yı tanımlamak biraz zor. Gördüğünde anlarsın, değil mi? New England deniz tarağı çorbası, çorba dediğimizde muhtemelen akla gelen ilk şey – kalın, kremsi ve patates ve istiridye dolu. Sonra, et suyu ve domates bazlı olan ve “çorba” olarak adlandırılmasına izin verilen belirli bir çorba türü arayışında gerçekten bir anahtar fırlatan Manhattan deniz tarağı çorbası var. Peki, chowder hakkında kesin olarak ne söyleyebiliriz? Çorbalar her zaman çorbadır. Genellikle deniz ürünleri bulunur, ancak her zaman değil. Genellikle zengin ve kremsidir, ancak her zaman değil. “Chowder” kelimesi Fransızca “cauldron” kelimesi olan chaudière’in bir türevi olabilir, bu nedenle chowders bir kazanda (veya dürüst olmak gerekirse, aslında işleri pek daraltmayan bir tencerede) pişirilir. o. çorba! Ne söyleyebiliriz? gördüğünde anlarsın.

Kolay Mısır Çorbası Tarifimiz Nasıl Yapılır?

Beş malzeme ve gerçekten sadece üç basit adımla, bu ultra kolay çorba tarifi, zenginliği ve kreması için utanmadan konserve kremalı mısır ve eski güzel nişastalı patateslere dayanır. Kısa sürede hazır olacak ve kesinlikle özel bir beceri gerektirmiyor. Söz!

Pastırmayı kızartın. Bunu çorbayı pişireceğiniz tencerede yapın ve tencerenin dibinde yaklaşık üç yemek kaşığı domuz pastırması yağı bırakın (sadece gözünüze bakabilirsiniz).

Tavuk suyunu, kremalı mısırı, patatesleri ve yeşil soğanı ekleyin ve çorbayı patatesler pişene kadar pişirin.

Kremsi yap! Çorbanın yaklaşık yarısını püre haline getirmek için daldırmalı bir blender veya normal bir blender kullanın, biraz doku bırakın ama onu güzelce kremsi hale getirin.

Pastırmayı çorbaya ufalayın ve servis yapın!

 • İhtiyacınız Olan Araçlar:
 • saksı
 • Keskin bıçak
 • kepçe

Daldırma blender veya normal blende

 • Daha Kolay Çorba Tarifleri
 • Hızlı ve Kolay Tavuk Erişte Çorbası
 • Kolay Mantı Çorbası
 • 5-Malzeme Tavuk Tortilla Çorbası

Pastırma ile Beyaz Fasulye Çorbası

Dondurabilir miyim?

Kesinlikle yapabilirsin! Mısır çorbası kesinlikle dondurulabilir. Dondurucuda üç aya kadar saklanacaktır. Pastırma, dondurucuda mükemmel bir şekilde durmayacaktır, bu nedenle, sosun buzunu çözmeye ve yeniden ısıtmaya hazır olana kadar sonunda pastırma parçalarını eklemek için bekleyebilirsiniz. Veya pastırmanın dondurucuda biraz çiğneneceğini kabul edebilirsiniz – tatlar yine de harika olacaktır.

Leave a Comment