Feta ve Kabak Çekirdeği ile Za’atar Kavrulmuş Havuç

Üstüne beyaz peynir, za’atar ve kabak çekirdeği serpilmiş bu kavrulmuş havuçlar, bir garnitürden çok daha heyecan verici. Ama her akşam yemeği partisinin bir sahne hırsızına ihtiyacı vardır, değil mi?

Evet, tatil yemekleri şaşırtıcı derecede güzel ve şaşırtıcı derecede sağlıklı olabilir. Kulağa imkansız geldiğini biliyoruz, ancak bu dokusal, lezzetli, renkli kavrulmuş havuç tarifi bunun kanıtı! Aynı zamanda süper basit bir tarif – gerçekten sadece sade kavrulmuş havuç, biraz za’atar ile süslenmiş ve (en sevdiğimiz, nihai numaramız) peynirle kaplanmış. Tuzlu beyaz peynir, dünyevi, keskin za’atar ve gevrek kabak çekirdeği, bu tatlı kavrulmuş havuçları insanların yıllarca çıldıracağı bir yemeğe dönüştürür. Yapmanın ne kadar kolay olduğunu bilmelerine gerek yok – bu aramızda kalabilir.

Za’atar ile Kavrulmuş Havuç Yapmak İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Bu kavrulmuş havuçlar son derece bağışlayıcıdır – sadece havuçları yakmayın ve oldukça altınsınız. Çoğu insan da onları sever ve vejetaryen, düşük karbonhidratlı, glütensiz pek çok farklı beslenme ihtiyacına uygundurlar. Genel olarak, bu sadece süper sağlıklı bir garnitürdür (bu, lezzetten en ufak bir eksiği yoktur). Bir vegan bile peynirin etrafında kolayca yiyebilir (veya gerekirse her zaman bırakabilirsiniz). Misafirlerinizden birinde kişnişin sabun gibi olduğu bir şey varsa, endişelenmeyin! Bırak onu. Büyük bir kalabalık için yemek pişiriyorsanız, bu tarifi büyütmek gerçekten çok kolay.

Havuçlar

 • Tuz
 • Zeytin yağı
 • Za’atar
 • Taze kişniş
 • Beyaz peynir
 • kabak çekirdeği

Za’atar—Seni Nasıl Seviyoruz?

Yolları sayalım! Daha önce za’atar ile yemek yapmadıysanız, za’atar hayran kulübüne hoş geldiniz! Yemeği seviyorsanız, za’atar’ı seveceksiniz. Bu sadece gerçekten heyecan verici bir baharat. Daha doğrusu baharat karışımı! Evet, za’atar sadece bir baharat değildir! Orta Doğu menşeli bir baharat karışımıdır ve karışıma dahil edilen tam baharatlar tariften tarife, bölgeden bölgeye ve – mağazadan satın alıyorsanız – markadan markaya değişir. Bununla birlikte, lezzet profili kabaca aynı kalır ve kekik tarafından tanımlanır – za’atar aslında doğu Akdeniz’de yabani olarak yetişen ve burada aşina olduğumuz kekik ile ilgili olan belirli bir yeşil bitkinin adıdır. ABD’de – susam tohumları, tuz ve sumak. Bazı tarifler kimyon tohumu veya biraz kekik içerir. Dolabınızdaki herhangi bir baharatta olduğu gibi, za’atarınızın mümkün olduğunca taze olmasını istersiniz. Bu günlerde çoğu markette bulmak oldukça kolay, ancak Za’atar’ı çevrimiçi olarak da bulabilirsiniz!

Şimdiye Kadarki En İyi, Tuzlu Kavrulmuş Havuç Tarifi Nasıl Yapılır?

Üstüne beyaz peynir, za’atar ve kabak çekirdeği serpilmiş bu kavrulmuş havuçlar, bir garnitürden çok daha heyecan verici. Ama her akşam yemeği partisinin bir sahne hırsızına ihtiyacı vardır, değil mi? Kavrulmuş havuçların güneşte anlarını yaşama zamanı! Havuçları soymak dışında (bir hafta öncesine kadar yapabilirsiniz! Sadece buzdolabında soğuk suya batırılmış halde saklayın) bu tarifi önceden hazırlayamazsınız, ancak başlaması sadece 15 dakika sürer. -bitir, böylece misafirler içkilerini tamamlarken ve masanın etrafında yerlerini bulurken bir araya getirebilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, bu kadar basit. İşte bu güzel garnitür tarifini yapmak ne kadar kolay:

Mevsim! Havuçları tuz, zeytinyağı ve za’tar ile atın. Sadece hayatı kolaylaştırmak için, onları kızartacağınız fırın tepsisine yapın.

Fırında kızartmak! 400°F’de yaklaşık 15 dakika.

Sert! Bir tabakta hepsinin güzel görünmesini sağlayın ve üzerlerine kişniş, beyaz peynir ve kabak çekirdeği serpin.

İhtiyacınız Olan Araçlar

 • fırın tepsisine
 • Sebze soyucu
 • Keskin bıçak
 • Servis tabağı

Havuçla Yapılabilecek Daha Lezzetli Şeyler

 • Pürüzsüz Havuçlar
 • Havuçlu Bütün Kızarmış Tavuk
 • Havuç ve Chermoula ile Izgara Domuz Bonfile
 • Asya Somon Levha Tava Yemeği

Leave a Comment